Przedszkole nasze zostało założone w 1965 r. przez Kopalnię Węgla Brunatnego Konin. Początkowo mieściło się przy ul. Bydgoskiej. Następnie w 1967 r. zostało  przeniesione  na ulicę Solskiego i tu już pozostało.

Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta. Mieści się w wolno stojącym budynku z dużym ogrodem. Wszystko jest bezpiecznie ogrodzone.

Posiadamy  6 sal dydaktycznych odpowiednio wyposażonych, hol, małą salę do zajęć logopedycznych, zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne.

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zapewniając profesjonalną opiekę i edukację. O nasze przedszkolaki niezwykle dbają również  panie kucharki przygotowując smaczne i zdrowe posiłki. Przedszkole otacza opieką dzieci od poniedziałku do   piątku w godzinach od 6:00 do 17:00.

Naszym celem jest, aby dzieci bez widocznego wysiłku, bez dużego stresu, bez płaczu osiągnęły granice, które będą nas zdumiewały. Aby miały bogaty słownik, rysowały, malowały, śpiewały i tańczyły oraz posiadały niepohamowany głód wiedzy.

Ideą działania naszego przedszkola jest skoncentrowanie się na indywidualnym,  twórczym rozwoju dziecka, z uwzględnieniem jego aktywności w sferze fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej.

Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby i zainteresowania naszych przedszkolaków. Wspieramy ich aktywność i kreatywność, pomagamy w rozwoju talentów, niesiemy pomoc w pokonywaniu trudności i barier.

Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia, w zgodzie ze sobą i środowiskiem.

Działamy w oparciu o najlepsze wzorce, 51 – letnie doświadczenie i sprawdzone procedury. Nasze priorytety to radość dzieci i zadowolenie rodziców.